• Kerem ALKAN

  Merhaba, Ben Kerem ALKAN. 1 yıldır tiyatrolarınıza bilet almaktayım. Başka türlü bir faydam dokunmasını istiy...

 • serkan şahin

  yeni sitemiz hayırlı olsun çok güzel olmuş gerçekden 10 numara olmuş emeğinize sağlıkk...

 • Erhan orhan

  ARKADAŞLAR ÇOK GÜZEL OLMUŞ ELİNIZE SAGLIK

 • SALİH TUNA TAKKECİ

  TT group garaj rent a car olarak başarılarınızın devamını diliyorum emeği geçen ve destek olmamıza sebeb ola...

 • metin bulut

  Yeni sitemiz hayırlı olsun gardaş

  
/div>
Ahmet Kızılkaya
BESEM bir tiyatro ve sanat kuruluşudur ancak üyeleri engelli vatandaşlarımızdır ve engelli engelsiz her kesin seyrine koştuğu bir sanat ve tiyatro için gönüllerini ortaya koymuş engelli kardeşlerimizin ayakta durma mücadelesi, dik durma mücadelesi, hayatta kalma mücadelesi yaşamın kendisinde saklı olan direnmekle tabir edilen hayatın bir neticesidir..

Bu site bundan sonra temsilcileri olacak ve burada bir araya gelecekler, yaşamak direnmektir, çalı dişler, taş ağrıtır-yırtar ve yol da uzayıp gider ama yine sen pür emel önünde uçan o esiri hayali kapmak için atılırsın, koşuşturur ve şerha şerha da olsa ellerin, yorgun da olsa ayakların yol her kes gibi bizim için de aynı yoldur, engelli için de engelsiz için de böyledir, kendini yetiştirmek ve olmak ise bambaşka bir şeydir..

BESEM tüm yurtta çalışmalarına devam etmekte ve hemen her şehirde oyuncusu ile, çalışanı ile destek vereni ile ayakta durmaktadır ve özellikle de tiyatro seyircisi ile ayaktadır..

Devlet tiyatroları gibi ve devlet sanatçıları gibi devletten geçinmeli değildir ve devlet tiyatrolarından da hiç bir yardım almış değildir, bir ışıkçı verebilirler mesela, ışık tertibatı verebilirler mesela, en azından Ankara`da sahnelenen oyunda yardım edebilirler ama onlara göre biz yine dik duruyor ve hiç bir şey istemiyoruz, yeter ki önümüzü kapatmasınlar..

Orman bakanı kesim için ormanları ihaleye vermesin ve istemeyiz orman bakanlığının silahlı bekçi kadrosunda bakanlığın sayısını şişirip ense edip para kazanma aracı haline getirilen ormanlar gibi sanat da devlet elinde disipline kavuşur ve çok iyi oyunlar oynarlar ama milletten uzaktır bunlar, kültüründen uzaklaşmış insanlar yuvasına döner..

Ben açıkçası BESEM`i ve çalışmalarını kutluyorum, biliyorum ki devleti sürekli özel sektör geçer, özel girişim ve hür teşebbüs daha önce bu ülkede uçak yapan Vecihi Hürkuş gibilerini engellemiştir, kendi otosunu yapanları da engellemiştir, ASELSAN mühendisleri de engellendiler, aslında seçenek şansı bırakmadan seçim yaptırmaktan başka bir şeye yaramamaktadır..

Gelecek sanat ve bilimsel gelişmelerle şekillenir, tiyatroda en iyisi içten gelen seslerle ve kalbinizle ortaya koyduklarınız dünyanın en iyi sahnelerini geride bırakır ve devlet destekli tüm sahneleri yıkacaktır, çünkü onlar üretemiyor ama hür teşebbüs bir üretimdir, tiyatroda da üretim mümkündür, esasen sanat dallarının kendileri birer beyinsel, düşünsel ve kalbi üretimden başka bir şey değildir..

BESEM`e ve çalışmalarına başarılar dilerim, engellilerden engelli ya da engelsiz her kese, bir gün mutlaka sizi de bekliyoruz temaşaya, teveccühünüz güç verir bize..